Licensed to Nepean Kanata Barracudas
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/21/2016 03:09 PM
          2016 Nepean Masters Red versus Blue Swim Meet - 12/17/2016           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cudmore, Elspeth          19 CAPS                 1:13.00    1:10.74    8  
 
Event 1  Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunney, Erin              27 NEP                  1:08.58    1:06.18    8  
  2 Alain-Noel, Anne-Michele  27 CNG                  1:09.00    1:12.94    7  
 
Event 1  Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stellato, Laura           34 ARN                  1:27.00    1:26.62    8  
  2 Poplawski, Kasia          33 BTRN                 1:30.29    1:27.93    7  
 
Event 1  Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahoney, Maureen          35 BTRN                 1:10.00    1:07.81    8  
  2 Gatzwiller, Eliza         39 CNG                  2:27.00    2:37.68    7  
 
Event 1  Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirtanen, Fiona           42 STIT                 1:20.00    1:22.16    8  
 
Event 1  Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Nikki             45 STIT                 1:15.00    1:11.13    8  
  2 Dusevic, Lesley           48 NEP                  1:01.01    1:13.24    7  
  3 Oke, Carolyn              45 NEP                  1:20.00    1:18.36    6  
 
Event 1  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Germain, Carla         52 NEP                  1:17.00    1:19.74    8  
  2 Robertson, Kelly          53 SURF                 1:25.00    1:23.77    7  
  3 Cooper, Tammy             54 BTRN                 2:04.48    1:48.34    6  
  4 Debbane, Sophie           53 BTRN                 1:57.20    1:55.88    5  
 
Event 1  Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanich, Liz              58 ORLN                 1:40.00    1:40.03    8  
  2 Morrison, Susan           56 NEP                       NT    1:42.98    7  
 
Event 1  Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Cathy            64 NEP                  1:13.50    1:11.84    8  
  2 Zirger, Brigitte          64 NEP                  1:30.30    1:31.44    7  
 
Event 1  Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sally            73 NEP                  1:58.00    2:04.09    8  
 
Event 2  Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kernot, Justin            23 CAPS                   59.00      58.67    8  
  2 Rath, Connor              18 NEP                  1:01.20    1:06.50    7  
 
Event 2  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeRoy, Dan                26 BTRN                 1:01.10    1:00.80    8  
 
Event 2  Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Onge, Roch             31 NEP                  1:07.00    1:03.71    8  
  2 Mariano, Chris            32 RID                  1:06.00    1:06.80    7  
  3 Maynard, Julien           32 CNG                  1:05.00    1:08.27    6  
  4 Nadeau, Patrick           34 RID                  1:30.00    1:14.56    5  
 
Event 2  Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Londry, Peter             37 NEP                  1:01.00      57.92    8  
  2 Slot, Andrew              37 NEP                  1:02.00      59.81    7  
  3 Blais, Darcy              39 NEP                  1:04.00    1:03.03    6  
  4 Williams, Billy           38 NEP                  1:20.50    1:27.26    5  
  5 Artindale, Micheal        36 LAUR                 2:00.00    1:55.10    4  
 
Event 2  Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galbraith, Andrew         43 NEP                  1:05.00    1:03.79    8  
  2 Woods, Anthony            42 NEP                  1:06.00    1:05.70    7  
  3 Bennett, Jacey            41 NEP                  1:11.06    1:15.57    6  
 
Event 2  Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ermuth, Roger             45 NEP                  1:05.00    1:02.83    8  
  2 van de Water, Mike        47 NEP                  1:06.00    1:04.30    7  
  3 Hemstead, Steve           45 NEP                  1:05.01    1:07.60    6  
  4 De Champlain, Remi        45 RID                  1:20.00    1:18.74    5  
 
Event 2  Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raafat, Tarek             50 RID                    58.31      58.52    8  
  2 Landriault, Robert        51 CNG                  1:04.01    1:03.19    7  
  3 Pincott, Graham           52 NEP                  1:08.00    1:08.55    6  
  4 Godon, Pierre             54 CNG                  1:40.00    1:33.33    5  
 
Event 2  Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moffatt, Shawn            55 ARN                  1:10.00    1:10.04    8  
  2 Beauprie, Rod             55 ORLN                 1:19.00    1:17.38    7  
  3 Udall, Rick               59 ARN                  1:30.00    1:31.46    6  
 
Event 2  Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomson, Eric             68 NEP                  1:19.33    1:18.78    8  
 
Event 2  Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leach, Peter              71 TECH                 1:20.05    1:23.98    8  
  2 Colpitts, Charles         72 NEP                  1:26.00    1:27.25    7  
  3 Dore, Morley              74 ORLN                 1:48.56    1:48.75    6  
  4 Abdelnour, Razek          70 SURF                 2:05.04    2:03.56    5  
 
Event 3  Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cudmore, Elspeth          19 CAPS                   45.00      44.65    8  
 
Event 3  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Jennifer      44 NEP                    42.00      40.50    8  
  2 Evers, Tamara             41 NEP                  1:00.00      41.68    7  
 
Event 3  Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Nikki             45 STIT                   50.00      42.09    8  
  2 Cole, Michelle            47 TECH                   42.27      44.25    7  
  3 Rath, Christine           49 NEP                    55.00      44.28    6  
  4 Oke, Carolyn              45 NEP                    44.00      44.91    5  
 
Event 3  Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Germain, Carla         52 NEP                    47.00      47.26    8  
  2 Robertson, Kelly          53 SURF                   50.00      50.81    7  
  3 Cooper, Tammy             54 BTRN                 1:05.00      58.04    6  
 
Event 3  Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanich, Liz              58 ORLN                   55.00      52.93    8  
 -- Morrison, Susan           56 NEP                       NT         DQ  
 
Event 4  Men 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kernot, Justin            23 CAPS                   37.00      34.90    8  
 
Event 4  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Onge, Roch             31 NEP                    35.00      34.16    8  
  2 Nadeau, Patrick           34 RID                    45.00      41.74    7  
  3 Maynard, Julien           32 CNG                    50.00      42.10    6  
 
Event 4  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Londry, Peter             37 NEP                    38.00      37.18    8  
  2 Milne, Andrew             39 BTRN                   39.10      37.63    7  
 -- Williams, Billy           38 NEP                    50.00         DQ  
 
Event 4  Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papai, Steve              42 NEP                    38.00      34.70    8  
  2 Galbraith, Andrew         43 NEP                    35.00      35.57    7  
  3 McGowan, Trevor           42 NEP                    50.01      39.25    6  
  4 Bennett, Jacey            41 NEP                    45.65      43.78    5  
  5 Blank, Michael            43 BTRN                   44.00      45.13    4  
 
Event 4  Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hemstead, Steve           45 NEP                    37.40      38.54    8  
  2 Bloom, Steve              47 NEP                    40.50      39.63    7  
  3 De Champlain, Remi        45 RID                    42.00      42.45    6  
 
Event 4  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raafat, Tarek             50 RID                    39.60      39.17    8  
  2 Godon, Pierre             54 CNG                  1:00.00      50.71    7  
 
Event 4  Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doucette, Barry           56 NEP                    36.80      35.79    8  
  2 Udall, Rick               59 ARN                    44.00      44.15    7  
  3 Beauprie, Rod             55 ORLN                   46.50      45.15    6  
 
Event 4  Men 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweny, Michael            66 NEP                    45.00      43.98    8  
 
Event 4  Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willies, Bob              74 NEP                    55.00      53.65    8  
 
Event 4  Men 80-84 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, Bill           81 NEP                    53.00      50.90    8  
 
Event 5  Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blue Team  'A'                                         NT    1:58.40   25  
     1) Kernot, Justin M23              2) Schneiderman, David M44        
     3) Alain-Noel, Anne-Michele W27    4) Smith, Andrea W39              
  2 Red Team  'B'                                          NT    1:59.36   20  
     1) Londry, Peter M37               2) Blais, Darcy M39               
     3) Mahoney, Maureen W35            4) Hanna, Michaela W52            
  3 Blue Team  'B'                                         NT    2:00.41   15  
     1) Milne, Andrew M39               2) Dusevic, Lesley W48            
     3) Hutchinson, Jennifer W44        4) Galbraith, Andrew M43          
  4 Red Team  'A'                                          NT    2:03.91   11  
     1) Lunney, Erin W27                2) Cudmore, Elspeth W19           
     3) LeRoy, Dan M26                  4) Rath, Connor M18               
  5 Blue Team  'C'                                         NT    2:08.64   10  
     1) Maynard, Julien M32             2) Rath, Christine W49            
     3) Merritt, Cathy W64              4) Woods, Anthony M42             
  6 Blue Team  'D'                                         NT    2:09.92    9  
     1) St-Onge, Roch M31               2) Pincott, Graham M52            
     3) St-Germain, Carla W52           4) Cole, Michelle W47             
  7 Red Team  'D'                                          NT    2:15.09    8  
     1) Beauprie, Rod M55               2) Evers, Tamara W41              
     3) van de Water, Mike M47          4) Poplawski, Kasia W33           
  8 Blue Team  'E'                                         NT    2:15.64    7  
     1) Stellato, Laura W34             2) Wirtanen, Fiona W42            
     3) Moffatt, Shawn M55              4) Bloom, Steve M47               
  9 Red Team  'C'                                          NT    2:22.09    6  
     1) Rusu, Liliana W59               2) Doucette, Barry M56            
     3) Oke, Carolyn W45                4) Ermuth, Roger M45              
 10 Red Team  'E'                                          NT    2:30.36    5  
     1) Leach, Peter M71                2) Zirger, Brigitte W64           
     3) Robertson, Kelly W53            4) Thomson, Eric M68              
 11 Blue Team  'F'                                         NT    2:49.36    4  
     1) Cooper, Tammy W54               2) O'Brien, Sally W73             
     3) Tucciarone, Matthew M25         4) Udall, Rick M59                
 -- Blue Team  'G'                                         NT         DQ  
     1) Abdelnour, Razek M70            2) Morrison, Susan W56            
     3) Stanich, Liz W58                4) Colpitts, Charles M72          
 
Event 6  Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alain-Noel, Anne-Michele  27 CNG                    40.00      42.29    8  
 
Event 6  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poplawski, Kasia          33 BTRN                      NT      50.97    8  
 
Event 6  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrea             39 BTRN                   33.66      35.43    8  
 
Event 6  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirtanen, Fiona           42 STIT                      NT      40.41    8  
 
Event 6  Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Nikki             45 STIT                   49.00      41.66    8  
 
Event 6  Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Michaela           52 NEP                    39.35      41.99    8  
  2 Debbane, Sophie           53 BTRN                 1:06.20    1:06.72    7  
 -- Cooper, Tammy             54 BTRN                 1:06.32         DQ  
 
Event 6  Women 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Susan           56 NEP                    52.87      52.63    8  
  2 Rusu, Liliana             59 SURF                   51.00      53.01    7  
 
Event 6  Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Cathy            64 NEP                    42.00      40.96    8  
  2 Zirger, Brigitte          64 NEP                    51.20      54.40    7  
 
Event 6  Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sally            73 NEP                  1:08.00    1:04.03    8  
 
Event 7  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeRoy, Dan                26 BTRN                   35.00      33.54    8  
  2 Tucciarone, Matthew       25 CAPS                   42.20      39.67    7  
 
Event 7  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mariano, Chris            32 RID                    35.00      37.57    8  
  2 Nadeau, Patrick           34 RID                    42.00      39.92    7  
 
Event 7  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Londry, Peter             37 NEP                    34.00      31.26    8  
  2 Milne, Andrew             39 BTRN                   38.00      38.18    7  
  3 Williams, Billy           38 NEP                    50.00      50.62    6  
 
Event 7  Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Anthony            42 NEP                    40.00      39.61    8  
  2 Bennett, Jacey            41 NEP                    47.76      46.12    7  
 
Event 7  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raafat, Tarek             50 RID                    33.40      32.37    8  
  2 Godon, Pierre             54 CNG                  1:00.00      54.50    7  
 
Event 7  Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Udall, Rick               59 ARN                    45.00      45.65    8  
  2 Beauprie, Rod             55 ORLN                   47.50      47.41    7  
 
Event 7  Men 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomson, Eric             68 NEP                    43.00      40.64    8  
  2 Lovink, Tony              69 RID                    55.00      51.56    7  
  3 Sweny, Michael            66 NEP                    45.00      52.86    6  
 
Event 7  Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perks, Frank              73 Prth                   47.00      45.36    8  
  2 Leach, Peter              71 TECH                   45.00      46.53    7  
  3 Colpitts, Charles         72 NEP                    58.00      53.55    6  
  4 Willies, Bob              74 NEP                    59.00      58.70    5  
  5 Dore, Morley              74 ORLN                   59.51      59.17    4  
  6 Abdelnour, Razek          70 SURF                 1:14.04    1:17.16    3  
 
Event 7  Men 80-84 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, Bill           81 NEP                    54.00      56.85    8  
 
Event 8  Women 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunney, Erin              27 NEP                  1:18.00    1:18.22    8  
 
Event 8  Women 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrea             39 BTRN                 1:11.55    1:11.72    8  
  2 Mahoney, Maureen          35 BTRN                 1:18.00    1:18.22    7  
 
Event 8  Women 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Jennifer      44 NEP                  1:11.00    1:13.88    8  
 
Event 9  Men 35-39 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Londry, Peter             37 NEP                  1:10.00    1:10.05    8  
  2 Blais, Darcy              39 NEP                  1:16.00    1:13.37    7  
 -- Williams, Billy           38 NEP                  1:30.00         DQ  
 
Event 9  Men 40-44 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneiderman, David       44 NEP                  1:10.00    1:16.66    8  
  2 Bennett, Jacey            41 NEP                  1:35.50    1:31.58    7  
 -- Blank, Michael            43 BTRN                 1:55.00         DQ  
 
Event 9  Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ermuth, Roger             45 NEP                  1:08.00    1:08.81    8  
  2 van de Water, Mike        47 NEP                  1:20.00    1:18.63    7  
 
Event 9  Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landriault, Robert        51 CNG                  1:15.01    1:09.37    8  
 
Event 10  Women 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Red Team  'A'                                          NT    2:11.28   25  
     1) Lunney, Erin W27                2) Hanna, Michaela W52            
     3) Cudmore, Elspeth W19            4) Mahoney, Maureen W35           
  2 Blue Team  'A'                                         NT    2:17.56   20  
     1) Dusevic, Lesley W48             2) Wirtanen, Fiona W42            
     3) Cole, Michelle W47              4) Rath, Christine W49            
  3 Red Team  'C'                                          NT    2:49.76   15  
     1) Zirger, Brigitte W64            2) Robertson, Kelly W53           
     3) Rusu, Liliana W59               4) Zegaara, Andrea W40            
  4 Blue Team  'B'                                         NT    3:01.45   11  
     1) O'Brien, Sally W73              2) Stanich, Liz W58               
     3) Cooper, Tammy W54               4) St-Germain, Carla W52          
 -- Red Team  'B'                                          NT         DQ  
     1) Clarke, Nikki W45               2) Oke, Carolyn W45               
     3) Evers, Tamara W41               4) Poplawski, Kasia W33           
 
Event 11  Men 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blue Team  'A'                                         NT    1:52.34   25  
     1) Schneiderman, David M44         2) Slot, Andrew M37               
     3) Milne, Andrew M39               4) Raafat, Tarek M50              
  2 Red Team  'B'                                          NT    1:53.95   20  
     1) Londry, Peter M37               2) Papai, Steve M42               
     3) Ermuth, Roger M45               4) Doucette, Barry M56            
  3 Blue Team  'C'                                         NT    2:07.12   15  
     1) Bloom, Steve M47                2) Moffatt, Shawn M55             
     3) Udall, Rick M59                 4) Pincott, Graham M52            
  4 Red Team  'C'                                          NT    2:07.35   11  
     1) Blais, Darcy M39                2) Godon, Pierre M54              
     3) van de Water, Mike M47          4) McGowan, Trevor M42            
  5 Red Team  'A'                                          NT    2:12.52   10  
     1) De Champlain, Remi M45          2) LeRoy, Dan M26                 
     3) Mariano, Chris M32              4) Nadeau, Patrick M34            
  6 Red Team  'D'                                          NT    2:34.45    9  
     1) Artindale, Micheal M36          2) Williams, Billy M38            
     3) Bennett, Jacey M41              4) Seymour, Mike M44              
  7 Red Team  'F'                                          NT    2:40.07    8  
     1) Broughton, Bill M81             2) Dore, Morley M74               
     3) Leach, Peter M71                4) Perks, Frank M73               
  8 Blue Team  'D'                                         NT    2:57.73    7  
     1) Willies, Bob M74                2) Abdelnour, Razek M70           
     3) Colpitts, Charles M72           4) Sweny, Michael M66             
 -- Blue Team  'B'                                         NT         DQ  
     1) Galbraith, Andrew M43           2) Woods, Anthony M42             
     3) St-Onge, Roch M31               4) Hemstead, Steve M45            
 
Event 12  Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Kimberley      24 NEP                  1:30.00    1:28.20    8  
 
Event 12  Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stellato, Laura           34 ARN                  1:49.00    1:50.00    8  
 
Event 12  Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evers, Tamara             41 NEP                  2:00.00    1:33.43    8  
 
Event 12  Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Nikki             45 STIT                 1:45.00    1:30.33    8  
  2 Cole, Michelle            47 TECH                 1:34.37    1:37.01    7  
  3 Rath, Christine           49 NEP                  1:50.00    1:37.50    6  
  4 Oke, Carolyn              45 NEP                  1:50.00    1:41.57    5  
 
Event 12  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robertson, Kelly          53 SURF                 1:48.00    1:47.50    8  
 
Event 12  Women 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusu, Liliana             59 SURF                 1:46.00    1:47.64    8  
  2 Stanich, Liz              58 ORLN                 1:58.00    1:57.42    7  
 
Event 12  Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Cathy            64 NEP                  1:36.80    1:35.22    8  
  2 Zirger, Brigitte          64 NEP                  1:55.00    1:58.81    7  
 
Event 13  Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Onge, Roch             31 NEP                  1:17.00    1:16.87    8  
 
Event 13  Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milne, Andrew             39 BTRN                 1:24.50    1:26.93    8  
  2 Artindale, Micheal        36 LAUR                 2:00.00    2:13.35    7  
 
Event 13  Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneiderman, David       44 NEP                  1:17.00    1:18.24    8  
  2 Papai, Steve              42 NEP                  1:25.00    1:22.31    7  
  3 Bennett, Jacey            41 NEP                  1:37.41    1:37.44    6  
 
Event 13  Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Champlain, Remi        45 RID                  1:34.00    1:34.94    8  
 -- Ermuth, Roger             45 NEP                  1:19.00         DQ  
 
Event 13  Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landriault, Robert        51 CNG                  1:45.01    1:21.02    8  
  2 Pincott, Graham           52 NEP                  1:40.00    1:30.13    7  
 
Event 13  Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doucette, Barry           56 NEP                  1:17.80    1:21.40    8  
  2 Moffatt, Shawn            55 ARN                  1:40.00    1:36.10    7  
  3 Udall, Rick               59 ARN                  1:38.00    1:37.06    6  
 
Event 13  Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomson, Eric             68 NEP                  1:37.14    1:34.99    8  
 
Event 13  Men 80-84 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, Bill           81 NEP                  2:03.00    2:02.93    8  
 
Event 14  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cudmore, Elspeth          19 CAPS                   32.00      32.41    8  
 
Event 14  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunney, Erin              27 NEP                    30.60      29.81    8  
  2 Alain-Noel, Anne-Michele  27 CNG                    31.00      32.17    7  
 
Event 14  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poplawski, Kasia          33 BTRN                   39.07      38.56    8  
  2 Stellato, Laura           34 ARN                    38.00      39.04    7  
 
Event 14  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahoney, Maureen          35 BTRN                   33.00      32.21    8  
  2 Gatzwiller, Eliza         39 CNG                  1:12.00    1:13.48    7  
 
Event 14  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirtanen, Fiona           42 STIT                   37.00      36.56    8  
 
Event 14  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dusevic, Lesley           48 NEP                    32.87      32.69    8  
  2 Rath, Christine           49 NEP                    33.00      34.09    7  
  3 Oke, Carolyn              45 NEP                    36.00      35.63    6  
  4 Cole, Michelle            47 TECH                   34.63      36.69    5  
 
Event 14  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Michaela           52 NEP                    33.08      33.89    8  
  2 Robertson, Kelly          53 SURF                   40.00      40.07    7  
  3 Cooper, Tammy             54 BTRN                   58.14      46.77    6  
 
Event 14  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusu, Liliana             59 SURF                   45.00      44.09    8  
  2 Stanich, Liz              58 ORLN                   44.00      45.35    7  
  3 Morrison, Susan           56 NEP                    45.07      46.82    6  
 
Event 14  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sally            73 NEP                  1:02.00      57.81    8  
 
Event 15  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kernot, Justin            23 CAPS                   27.50      26.91    8  
 
Event 15  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeRoy, Dan                26 BTRN                   27.41      27.22    8  
  2 Tucciarone, Matthew       25 CAPS                   34.00      33.85    7  
 
Event 15  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mariano, Chris            32 RID                    30.00      29.55    8  
  2 St-Onge, Roch             31 NEP                    29.00      29.94    7  
  3 Maynard, Julien           32 CNG                    31.00      31.75    6  
 
Event 15  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milne, Andrew             39 BTRN                   28.10      28.45    8  
  2 Blais, Darcy              39 NEP                    28.50      28.67    7  
  3 Wilkins, Carl             36 RID                    30.67      33.11    6  
 
Event 15  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woods, Anthony            42 NEP                    28.00      29.86    8  
  2 Seymour, Mike             44 NEP                    35.00      33.39    7  
  3 McGowan, Trevor           42 NEP                    30.00      38.94    6  
 
Event 15  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hemstead, Steve           45 NEP                    28.00      28.87    8  
  2 van de Water, Mike        47 NEP                    29.00      28.95    7  
  3 Bloom, Steve              47 NEP                    30.25      30.57    6  
  4 De Champlain, Remi        45 RID                    35.00      35.04    5  
 
Event 15  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raafat, Tarek             50 RID                    26.25      26.31    8  
  2 Landriault, Robert        51 CNG                    28.01      28.06    7  
 
Event 15  Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beauprie, Rod             55 ORLN                   34.50      34.61    8  
  2 Udall, Rick               59 ARN                    36.00      36.61    7  
 
Event 15  Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweny, Michael            66 NEP                    35.00      34.72    8  
  2 Lovink, Tony              69 RID                    50.00      45.91    7  
 
Event 15  Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leach, Peter              71 TECH                   36.00      36.00    8  
  2 Perks, Frank              73 Prth                   36.00      36.46    7  
  3 Colpitts, Charles         72 NEP                    39.99      39.84    6  
  4 Willies, Bob              74 NEP                    49.00      45.05    5  
  5 Dore, Morley              74 ORLN                   44.50      46.94    4  
  6 Abdelnour, Razek          70 SURF                   58.00      55.86    3  
 
Event 15  Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, Bill           81 NEP                    45.00      45.25    8  
 
Event 16  Women 18-24 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Macdonald, Kimberley      24 NEP                    45.00      45.15    8  
 
Event 16  Women 25-29 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunney, Erin              27 NEP                    45.00      45.44    8  
 
Event 16  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poplawski, Kasia          33 BTRN                      NT      55.27    8  
 
Event 16  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mahoney, Maureen          35 BTRN                 1:00.00      45.57    8  
 
Event 16  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Jennifer      44 NEP                    39.00      41.33    8  
  2 Wirtanen, Fiona           42 STIT                   58.00      48.50    7  
 
Event 16  Women 45-49 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cole, Michelle            47 TECH                 1:05.00      50.34    8  
  2 Rath, Christine           49 NEP                  1:00.00      55.56    7  
 
Event 16  Women 50-54 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Michaela           52 NEP                  1:10.00      51.02    8  
  2 Robertson, Kelly          53 SURF                 1:05.00    1:03.57    7  
 
Event 16  Women 55-59 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusu, Liliana             59 SURF                 1:00.00      58.25    8  
  2 Stanich, Liz              58 ORLN                 1:15.00      59.06    7  
  3 Morrison, Susan           56 NEP                       NT    1:03.08    6  
 
Event 16  Women 60-64 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zirger, Brigitte          64 NEP                  1:20.00    1:08.24    8  
 
Event 17  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucciarone, Matthew       25 CAPS                 1:10.00      50.26    8  
 
Event 17  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mariano, Chris            32 RID                  1:00.00      51.57    8  
 
Event 17  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blais, Darcy              39 NEP                    45.00      38.00    8  
  2 Londry, Peter             37 NEP                    45.00      39.75    7  
  3 Milne, Andrew             39 BTRN                   48.00      51.22    6  
 
Event 17  Men 40-44 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schneiderman, David       44 NEP                    45.00      44.14    8  
  2 Galbraith, Andrew         43 NEP                    50.00      44.28    7  
  3 Bennett, Jacey            41 NEP                    55.00      48.75    6  
 -- Blank, Michael            43 BTRN                   50.00         DQ  
 
Event 17  Men 45-49 50 SC Meter Freestyle Kick with board
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ermuth, Roger             45 NEP                    40.00      38.40    8  
  2 Bloom, Steve              47 NEP                    50.00      51.81    7  
 
Event 18  Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cudmore, Elspeth          19 CAPS                   34.00      34.33    8  
  2 Macdonald, Kimberley      24 NEP                    40.00      36.47    7  
 
Event 18  Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lunney, Erin              27 NEP                    34.00      33.42    8  
 
Event 18  Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrea             39 BTRN                   31.05      31.54    8  
  2 Mahoney, Maureen          35 BTRN                   35.00      35.33    7  
 
Event 18  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Jennifer      44 NEP                    31.20      32.93    8  
  2 Wirtanen, Fiona           42 STIT                   45.00      41.70    7  
 
Event 18  Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Nikki             45 STIT                   48.00      37.17    8  
  2 Dusevic, Lesley           48 NEP                    36.99      38.09    7  
  3 Oke, Carolyn              45 NEP                    50.00      42.39    6  
 
Event 18  Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Germain, Carla         52 NEP                    38.00      38.64    8  
  2 Robertson, Kelly          53 SURF                   50.00      53.73    7  
  3 Cooper, Tammy             54 BTRN                 1:00.57    1:05.92    6  
 
Event 18  Women 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusu, Liliana             59 SURF                   58.00      51.02    8  
  2 Morrison, Susan           56 NEP                    53.87      55.54    7  
 
Event 18  Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Cathy            64 NEP                    39.00      38.08    8  
  2 Zirger, Brigitte          64 NEP                    53.05      59.13    7  
 
Event 19  Men 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kernot, Justin            23 CAPS                   30.00      29.61    8  
 
Event 19  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeRoy, Dan                26 BTRN                   31.38      30.48    8  
 
Event 19  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St-Onge, Roch             31 NEP                    32.00      33.75    8  
  2 Mariano, Chris            32 RID                    35.00      35.44    7  
  3 Maynard, Julien           32 CNG                    40.00      36.99    6  
 
Event 19  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slot, Andrew              37 NEP                    31.00      29.53    8  
  2 Londry, Peter             37 NEP                    29.90      30.57    7  
 
Event 19  Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papai, Steve              42 NEP                    32.00      30.66    8  
  2 Galbraith, Andrew         43 NEP                    31.00      31.26    7  
  3 Woods, Anthony            42 NEP                    31.50      32.93    6  
  4 Seymour, Mike             44 NEP                    38.00      37.04    5  
  5 Blank, Michael            43 BTRN                   38.90      42.04    4  
 
Event 19  Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 van de Water, Mike        47 NEP                    35.00      33.34    8  
  2 Hemstead, Steve           45 NEP                    32.30      34.28    7  
 
Event 19  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raafat, Tarek             50 RID                    28.65      30.02    8  
  2 Landriault, Robert        51 CNG                    40.00      30.36    7  
 
Event 19  Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doucette, Barry           56 NEP                    31.50      32.07    8  
  2 Moffatt, Shawn            55 ARN                    35.00      34.81    7  
  3 Beauprie, Rod             55 ORLN                   43.50      41.80    6  
 
Event 19  Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweny, Michael            66 NEP                    37.00      38.65    8  
  2 Lovink, Tony              69 RID                    58.00      56.77    7  
 
Event 19  Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willies, Bob              74 NEP                    59.00      58.75    8  
 
Event 20  Women 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alain-Noel, Anne-Michele  27 CNG                  1:30.00    1:27.31    8  
 
Event 20  Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrea             39 BTRN                 1:15.45    1:13.30    8  
 
Event 20  Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Jennifer      44 NEP                  1:18.50    1:19.11    8  
  2 Wirtanen, Fiona           42 STIT                 1:27.00    1:30.89    7  
 
Event 20  Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clarke, Nikki             45 STIT                 1:44.00    1:29.69    8  
 
Event 20  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Michaela           52 NEP                  1:28.06    1:32.73    8  
  2 Cooper, Tammy             54 BTRN                 2:15.00    2:15.00    7  
 
Event 20  Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rusu, Liliana             59 SURF                 1:48.00    1:50.23    8  
  2 Morrison, Susan           56 NEP                  1:51.73    1:51.10    7  
 
Event 20  Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zirger, Brigitte          64 NEP                  1:53.43    1:55.70    8  
 
Event 20  Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Sally            73 NEP                  2:14.00    2:20.50    8  
 
Event 21  Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mariano, Chris            32 RID                       NT    1:25.23    8  
  2 Maynard, Julien           32 CNG                  1:20.00    1:27.15    7  
 
Event 21  Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Papai, Steve              42 NEP                  1:22.00    1:23.42    8  
  2 McGowan, Trevor           42 NEP                  1:30.00    1:25.74    7  
  3 Bennett, Jacey            41 NEP                  1:37.34    1:37.22    6  
 
Event 21  Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raafat, Tarek             50 RID                  1:07.95    1:13.12    8  
  2 Landriault, Robert        51 CNG                  1:20.01    1:18.84    7  
 
Event 21  Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomson, Eric             68 NEP                  1:30.25    1:28.78    8  
  2 Lovink, Tony              69 RID                  1:58.01    1:57.48    7  
 
Event 21  Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perks, Frank              73 Prth                 1:35.00    1:39.29    8  
  2 Leach, Peter              71 TECH                 1:45.00    1:43.59    7  
  3 Colpitts, Charles         72 NEP                  1:55.00    1:56.74    6  
  4 Abdelnour, Razek          70 SURF                 2:45.04    2:47.22    5  
 
Event 21  Men 80-84 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broughton, Bill           81 NEP                  2:03.00    2:03.18    8  
 
Event 22  Women 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blue Team  'A'                                         NT    2:30.76   25  
     1) Wirtanen, Fiona W42             2) Macdonald, Kimberley W24       
     3) Hutchinson, Jennifer W44        4) Rath, Christine W49            
  2 Red Team  'B'                                          NT    2:53.08   20  
     1) Zirger, Brigitte W64            2) Robertson, Kelly W53           
     3) Cudmore, Elspeth W19            4) Clarke, Nikki W45              
  3 Blue Team  'B'                                         NT    3:07.57   15  
     1) Morrison, Susan W56             2) Stellato, Laura W34            
     3) Merritt, Cathy W64              4) Stanich, Liz W58               
 -- Red Team  'A'                                          NT         DQ  
     1) Poplawski, Kasia W33            2) Evers, Tamara W41              
     3) Lunney, Erin W27                4) Mahoney, Maureen W35           
 
Event 23  Men 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blue Team  'A'                                         NT    2:08.59   25  
     1) Galbraith, Andrew M43           2) Schneiderman, David M44        
     3) Raafat, Tarek M50               4) Milne, Andrew M39              
  2 Blue Team  'B'                                         NT    2:09.33   20  
     1) Moffatt, Shawn M55              2) St-Onge, Roch M31              
     3) Woods, Anthony M42              4) Kernot, Justin M23             
  3 Red Team  'B'                                          NT    2:11.17   15  
     1) Londry, Peter M37               2) Doucette, Barry M56            
     3) Ermuth, Roger M45               4) Nadeau, Patrick M34            
  4 Red Team  'A'                                          NT    2:23.13   11  
     1) Blais, Darcy M39                2) Papai, Steve M42               
     3) LeRoy, Dan M26                  4) Landriault, Robert M51         
  5 Red Team  'D'                                          NT    2:48.06   10  
     1) Lovink, Tony M69                2) Seymour, Mike M44              
     3) Bennett, Jacey M41              4) McGowan, Trevor M42            
  6 Blue Team  'C'                                         NT    2:48.98    9  
     1) Colpitts, Charles M72           2) Udall, Rick M59                
     3) Blank, Michael M43              4) Bloom, Steve M47               
  7 Red Team  'F'                                          NT    2:51.60    8  
     1) Leach, Peter M71                2) Thomson, Eric M68              
     3) Mariano, Chris M32              4) Dore, Morley M74               
  8 Red Team  'C'                                          NT    2:59.89    7  
     1) Artindale, Micheal M36          2) Williams, Billy M38            
     3) Beauprie, Rod M55               4) van de Water, Mike M47         
  9 Blue Team  'D'                                         NT    3:20.23    6  
     1) Abdelnour, Razek M70            2) Willies, Bob M74               
     3) Hemstead, Steve M45             4) Sweny, Michael M66